آموزش کامل کلش آف کلنز از مبتدی تا حرفه ای

آموزش بازی کلش آف کلنز از پایه تا سطح حرفه ای شامل مسیر پیچیده ای است که در این مطلب با تقسیم آن به 4 بخش سعی داریم این فرآیند را ساده تر کنیم:

بخش اول؛ آغاز فرآیند بازی

 • فعال نگه داشتن دهکده:

برای آنکه دهکده ای فعال داشته باشید، بهتر است Town Hall خود را در مرکز بیس قرار دهید و دیگر نگران کاهش کاپ ها به دلیل حمله یا تخریب این ساختمان ها نباشید. زیرا افزایش قدرت تدافعی بیس شما، به عنوان مهم ترین اولویت بوده و عدم امکان دسترسی دشمنان به منابع ارزشمند شما را به همراه دارد.

 • وجود آیتم ها محافظتی از دهکده در بخش Defense فروشگاه:

آیتم های دفاعی خوبی در این بخش از فروشگاه وجود دارد که با یک چیدمان خوب می توانید میزان حمله رقبا و سرقت منابع ارزشمندی مانند گلد را کاهش دهید. یکی از مهم ترین ابزار های دفاع از دهکده دیوار ها هستند که به عنوان مهم ترین نکته آموزش بازی کلش آف کلنز، توجه به آپدیت دیوار ها بسیار ضروری است. با این کار نقش حفاظتی دیوار ها را افزایش خواهید داد و میزان حمله حریفان کم تر می شود.

 • قرار دادن دیوار های خریداری شده در اطراف ساختمان های مهم:

در ابتدای کار به دلیل محدود بودن منابع، بهتر است Town Hall، مخزن گلد و الکسیر خود را با دیوار ها احاطه کنید. بنابراین در شروع بازی؛ قرار گیری آرمی کمپ ها یا Builders huts در خارج از محدوده دیوار ها مشکلی ایجاد نمی کند.

 • استفاده هوشمندانه از جم، الکسیر و گلد:

علیرغم امکان خرید جم کلش از وبسایت آسان جم، برای حرفه ای شدن و ارتقا سطح خود، بهتر است این نکات را در خرج کردن پول رایج بازی کلش آف کلنز رعایت کنید:

– جم ها را فقط برای ساخت Builders huts خرج کنید. همچنین تا Builders huts بعدی این جم ها را نگه دارید. در این صورت امکان آپگرید چند ساختمان را به صورت همزمان خواهید داشت.

– از مصرف جم ها برای خریداری گلد و الکسیر اضافه خودداری کنید.

– در مراحل ابتدایی کلش آف کلنز، تعداد 5 Wizard به منظور نابودی بیس گوبلین ها در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت استفاده 2 عدد از آن ها، 3 ویزارد خواهید داشت که در آرمی کمپ شما باقی می ماند.

محافظت از Town به عنوان بخش دوم آموزش جامع کلش

 • ارتقا تمام آیتم های مورد نیاز:

برای ارتقا موارد مورد نیاز از ساختمان های مهم تر شروع کنید و برای این کار برنامه ای تنظیم کنید. این برنامه به شما کمک خواهد کرد نسبت به ارتقا بی مورد کاربران، پیشرفت سریع تری داشته باشید.

 • اطمینان از متمرکز بودن base شما در یک منطقه

نیازی به پخش کردن پایگاه خود در تمامی نقاط ندارید و از نظر تمامی کابران، قرار گیری پایگاه در وسط؛ نوعی استراتژی خوب محسوب می گردد.

 • نگهداری ساختمان ها در موقعیتی قابل دفاع:

town hall و storages را در ناحیه مرکزی و پشت دیوار ها و ابزار های دفاعی قرار دهید.

 • قرار دادن Builders huts در گوشه و کنار

با این فرآیند باعث می شوید که در صورت حمله، حریفان فرصتی برای آسیب به کلبه ها نداشته باشند.

 • ادامه به تقویت سیستم دفاعی

با کسب منابع بیش تر، base خود را از طریق ارتقا دیوار ها و سایر آیتم های دفاعی قوی تر کنید.

 • استفاده از تله ها تا جای ممکن

میزان آسیب ایجاد شده از این تله ها تا حدی است که ارزش آپدیت کردن دارند. همچنین سعی کنید جایگاهی را در نظر بگیرید که افراد فکر نمی کنند تله وجود دارد.

 • حفاظت از تمامی ابزار های دفاعی

با این کار می توانید به ابزار های پیشرفته تری مانند برج کماندار یا ابزار های دفاعی هوایی دست یابید. آسیب زیادی که خمپاره ها در اثر شلیک ایجاد می کنند، نقطه کور و برد عالی آن ها باعث شده در آموزش بازی کلش آف کلنز به تمام کاربران، حفاظت از ابزار های دفاعی هوایی پیشنهاد شود.

بخش سوم آموزش بازی کلش آف کلنز؛ حمله به دیگران

 • امکان حمله در هر زمان

با حمله به رقبا قادر خواهید بود امکانات جدیدی به دست آورید. حتی ممکن است با از دست دادن منابع، غنائم جدیدی را به دست آورید. برای شروع یک حمله طبق مراحل زیر عمل کنید:

1) بر روی نماد نارنجی رنگ حاوی عبارت Attack که در ناحیه پایینی گوشه سمت راست قرار گرفته است کلیک کنید.

2) یکی از گزینه های Singleplayer یا Multiplayer را انتخاب کنید.

3) در صورت انتخاب حالت Singleplayer؛ برای انجام حمله، یکی از حلقه های روی نقشه را انتخاب کنید.

برای حالت چند نفره، گزینه Find a match را انتخاب کنید. بسته به سطح فعلی Town Hall شما، هزینه نوع چند نفره مسابقات به اندازه 50 طلا یا بیش تر از آن برآورد می شود.

 • بررسی میزان منابع دشمن

پیش از آن که حمله را شروع کنید، با مشاهده گوشه سمت چپ بالا صفحه؛ میزان منابع دشمن رو مورد بررسی قرار دهید. از زیاد بودن منابع و عدم قرار گیری آن ها در پشت ابزار های دفاعی مطمئن شوید، سپس به سراغ آن بروید. بنابراین اقدامات و حملات ریسکی انجام ندهید.

 • مستقر کردن نیرو ها

برای این کار در زمان نبرد خود، با کلیک بر روی یکی از نیرو ها در پایین صفحه و محل استقرار آن ها بر روی نقشه ضربه بزنید. در نظر داشته باشید که امکان استقرار نیرو ها در مناطق پوشیده شده با رنگ قرمز امکان پذیر نیست.

 • حمله به گنجینه ها

یکی از مهم ترین توصیه ها در آموزش بازی کلش آف کلنز، حمله نیرو ها به منطقه های حاوی گنجینه های طلا و الکسیر است.

 • آموزش نیرو های بیش تر جهت جایگزینی نیروهای از دست رفته

در ابتدا بر روی پادگان ضربه بزنید. سپس Train Troops را کلیک کنید. در آخر نوع سرباز دلخواه را انتخاب کنید. برای آنکه مجموعه ای از یک نوع از سربازان را داشته باشید، ضربه بزنید و نگه دارید.

راهکار های دستیابی به جوایز، آخرین مرحله آموزش کلش آف کلنز

1) ساخت آزمایشگاه به منظور ارتقا نیرو ها برای میزان تهاجم بیش تر و تحمل بالا در برابر آسیب دیدگی ها

2) پیوستن به یک قبیله جهت بازی با دیگر بازیکنان و کسب غنائم بیش تر

3) شرکت در لیگ های جایزه دار

4) ثبت نام برای لیگ های جنگ قبیله ای

0 نظر کاربران
بازخوردها
نمایش تمام نظرات
0
لطفاً نظر دهیدx